12.02.2018 r. czwarty  dzień to spotkanie uczniów wszystkich klas (delegacje z klas-po 6 osób) ze sportowcem panem Szymonem Kołeckim- sztangista, złoty medalista w Pekinie 2008r.

Spotkanie odbyło się na sali gimnastycznej, gdzie w miłej atmosferze sportowiec przedstawiał swoje osiągnięcia i sukcesy. Oto niektóre z nich o których mówił Szymon Kołecki.

Igrzyska olimpijskie

Chiang Mai 2007

Chiang Mai

– 392 kg

Ponadto Pan Szymon Kołecki opowiadał  młodzieży o swoim życiu prywatnym, rodzinie i swoich dzieciach.

Odpowiadał na liczne pytania od młodzieży dotyczące : jak wyglądają treningi, z czego składa się dieta u sportowca,  pogodzenie życia zawodowego z rodzinnym, doping  itd.

Dzień dzisiejszy to także warsztaty klas pierwszych z osobami z Centrum Młodych dotyczące integracji oraz pracy na zasobach. Centrum Młodych realizuje projekt „Wsparcie w starcie” stawiając na kompleksowe rozwiązania. Współpracują z lokalnymi organizacjami, instytucjami i biznesem. Wsparcie otrzymują ludzie którzy potrzebują  uzupełnienia konkretnej wiedzy i umiejętności, jak również szukają całościowej ścieżki rozwoju. W tym wszystkim pomagają doradcy zawodowi, psycholodzy oraz doświadczeni mentorzy. Jeżeli ktoś jest zainteresowany to może zajrzeć na fb.com/SposobNaSamodzielnosctupraga.waw.pl, ul. Inżynierska 1 lok.79 Warszawa.

Fundacja TUS to kolejne wydarzenie w dniu dzisiejszym zaproponowane dla klas drugich. Projekt „Niepełnosprawni? A kto to? „. W trakcie warsztatów młodzież rozmawiała o tym kim jest osoba niepełnosprawna, oraz spotkał się z 3 osobami : osoba na wózku, niewidoma, niesłysząca.

Poruszano tematy jak zachować się w stosunku do osoby niepełnosprawnej.

• Spotkanie z Szymonem Kołeckim_1
  • Spotkanie z Szymonem Kołeckim_2