Praktyki w Bułgarii październik 2019

Praktyki Bułgaria październik 2019

Kolejna relacja z praktyk w Sofii w Bułgarii

• Agnieszka przedstawia ofertę biura podróży Lale tour podczas "Dni Argentyny" w Sofii.
  • Adrianna w agencji public relations V+O Communication w Sofii podczas monitorowania mediów i gromadzenia bazy danych w systemie CRM.
  • Julia w firmie logistycznej Rhenus Bułgaria podczas uzupełniania bazy danych klientów firmy.
  • Czwartkowe popołudnie spędziłyśmy w National Art Gallery w Sofii, zwiedzając bułgarskie dzieła sztuki od epoki średniowiecza po współczesne dzieła.

Drugi weekend pobytu uczestników projektu "Praktyki zagraniczne- pierwsze kroki do europejskiej kariery zawodowej" w Sofii rozpoczęty. Pierwszym punktem programu był Narodowy Pałac Kultury- centrum biznesowo- konferencyjne, następnie zwiedziłyśmy wystawę fotograficzną "Solidarnie ku wolności", przedstawiającą najważniejsze wydarzenia  historii Polski lat 1980-89, począwszy od wprowadzenia stanu wojennego do demokratycznych wyborów i obalenia komunizmu w Polsce.  By w końcu spocząć nad jeziorem Ariana w parku Borisovata Gardina.

• Narodowy Pałac Kultury- centrum biznesowo- konferencyjne
  • "Solidarnie ku wolności"
  • Sobotnie popołudnie spędzone w National Polytechnic Museum oraz w sofijskim ogrodzie botaniczny. W dzisiejszej wyprawie towarzyszył nam Pan Sylwester, tata jednej z uczestniczek projektu
  • National Polytechnic Museum
  • oraz w sofijskim ogrodzie botanicznym
  • Posiłek
  • Wieczorny spacer po centrum Sofii oraz relaks po pracy na kręgielni.
  • Szczyt Vitosza zdobyty
  • Kurs tańca bułgarskiego

Praktyki w Bułgarii październik 2019

Praktyki odbywają się w biurze podróży Lale tour oraz w firmie poligraficznej Accent 96 LTD.

"Coś dla ciała"- o nasze doznania kulinarne troszczy się personel restauracji hotelowej Budapest z Adrianną, uczestniczką projektu z naszej szkoły, która obywa tu staż. Dzisiejsze menu prezentuje się wyśmienicie. Kosztujemy bułgarskich potraw tj.  Shopska salad, banica czy tarator.   Бон апети!!

Egzamin zawodowy tuż, tuż.. W związku z tym korzystając z wolnej chwili utrwalamy zagadnienia do egzaminu  rozwiązując zadania egzaminacyjne. Następnie uczennice prezentują rezultaty zadań

Po tygodniowych praktykach nastał weekend - czas relaksu, odpoczynku i odkrywania uroków Sofii. Nasz cel to Muzeum Archeologiczne, Muzeum Historii Sofii, meczet  Bania Baszi Dżamija, Łaźnia Mineralna oraz antyczne ruiny miasta Serdica. Obowiązkowym punktem programu były zakupy na najstarszym sofijskim targu Zhenski Pazar.

• Agnieszka w trakcie przygotowywania oferty turystycznej dla klienta biura podróży Lale tour.
  • Karolina w firmie poligraficznej Accent 96 LTD z opiekunem oraz podczas realizacji zamówienia dla klienta.
  • Coś dla ciała
  • Egzamin zawodowy tuż, tuż
  • czas relaksu
  • Niedzielne popołudnie w największym i najstarszym zoo w Bułgarii- Zoo park Sofia
  • Rozpoczynamy drugi tydzień praktyk zawodowych w Sofii
  • Klaudia w dziale zarządzania kredytami w firmie transportowej GEFCO podczas obsługi specjalistycznego oprogramowania do monitorowania płatności klientów firmy.

Relacjonujemy staże z Bułgarii

07.10.2019r. ośmiu uczestników projektu POWER "Praktyki zagraniczne - pierwsze kroki do europejskiej kariery zawodowej" rozpoczęło miesięczny staż zawodowy w przedsiębiorstwach w Sofii (Bułgaria)

W pierwszym dniu pobytu w Sofii udaliśmy się do organizacji pośredniczącej w projekcie - Bułgaria Gateway, gdzie uczniowie otrzymali pakiety praktykanta, poznali miejsca pracy oraz zakres obowiązków na stanowisku pracy.

Miejsca praktyk uczestników projektu to Budapest Hotel i firma logistyczna GEFCO BULGARIA.

• ośmiu uczestników projektu
  • Bułgaria Gateway
  • Adrianna w trakcie codziennego serwisu w restauracji hotelowej Budapest Hotel.
  • Klaudia i Izabela w dziale zarządzania kredytami w międzynarodowej firmie logistycznej GEFCO BULGARIA.