Zapraszamy na naszą nową stroną:

https://zspwtargowek.eduwarszawa.pl/

Jestem uczennicą klasy IV w Zespole Szkół im. Piotra Wysockiego w Warszawie na kierunku technik hotelarstwa. Dzięki szkole miałam możliwość odbycia stażu zagranicznego. Projekt „ Pierwszy krok do europejskiej kariery zawodowej – praktyki w Hiszpanii” był niesamowitym przeżyciem dla mnie. Taki wyjazd uczy odpowiedzialności, samodzielności, organizacji oraz współpracy w grupie. Oczywiście, aby wziąć udział w projekcie każdy z uczestników musiał dać coś od siebie. Mianowicie należało przejść rekrutacje, odbyć obowiązkowe spotkania oraz uczęszczać na dodatkowe zajęcia z języka angielskiego i hiszpańskiego. Podczas wyjazdu również był obowiązek nauki języka hiszpańskiego i lekcje z tym związane zostały zorganizowane na miejscu. Ponadto zapewniono nam zakwaterowanie, wyżywienie, miejsca pracy, gdzie odbywaliśmy staże, przelot samolotem w obydwie strony, dojazd autokarem do miejsca zamieszkania oraz niezwykłe atrakcje w czasie wolnym.
Pracowałam w hotelu Petit Palace Bristol, w którym przyjęto mnie oraz inne osoby z wielką serdecznością. Moimi głównymi zadaniami w dziale housekeepingu było ścielenie łóżek, wycieranie kurzu, odkurzanie i zmywanie podłogi oraz uzupełnianie galanterii hotelowej w jednostkach mieszkalnych. W dziale gastronomicznym pracowałam przy serwowaniu śniadań. Do moich obowiązków należało sprzątanie stolików po śniadaniach oraz nakrywanie czystej zastawy stołowej dla kolejnych gości, zapisywanie numerów pokoi gości, którzy zeszli na śniadanie, a po zakończonych wszystkich konsumpcjach musiałam posprzątać salę konsumencką i przygotować ją na funkcję śniadaniową na następny dzień. Również znalazłam się w recepcji hotelowej, gdzie sprawdzałam rezerwację gości, wprowadzałam ich dane do systemu po zameldowaniu, ponadto wypisywałam i drukowałam listy powitalne, które następne roznosiłam do pokojach wraz ze słodkimi babeczkami. Pracowników hotelu wspominał miło i ciepło, gdyż dołożyli wszelkich starań aby pomoc w odnalezieniu się w nowym środowisku. Z niektórymi utrzymuję kontakt do dziś.

Podczas czasu wolnego odwiedziliśmy miedzy innymi hiszpańską wieś, gdzie uczono nas gotować hiszpańskie danie „paella”, pojechaliśmy na plażę, odbyliśmy krótki kur gotowania oraz nauki tańca flamenco, zwiedziliśmy miasto oraz zobaczyliśmy wiele innych niesamowitych atrakcji.

Dzięki projektowi rozwinęłam się zawodowo, poznałam inną kulturę oraz język hiszpański, zawarłam nowe znajomości, nauczyłam się samodzielności oraz doświadczyłam wspaniałych przygód. Cieszę się, że miałam możliwość uczestniczenia w projekcie, gdyż tak wyjazd może mi się więcej w życiu nie przydarzyć. Polecam każdemu korzystanie z takich wyjazdów, jeśli to tylko możliwe.