Zapraszamy na naszą nową stroną:

https://zspwtargowek.eduwarszawa.pl/

Zajęcia skierowane są dla młodych ludzi, którzy:

- w bieżącym roku szkolnym rozpoczęli naukę w szkole średniej/są uczniami szkoły średniej,
- posiadają trudne doświadczenia w nawiązywaniu relacji z rówieśnikami w nowej/poprzedniej klasie,
- czują się samotni, chcą poznać rówieśników,
- potrzebują wsparcia w zakresie radzenia sobie ze stresem związanym z samotnością wynikającą z nauki w domu oraz przedłużającą się pandemią.

Razem z młodzieżą przez 10 spotkań będziemy ładować akumulatory i zdobywać MOC:
- MOC do poznawania rówieśników,
- MOC do otwierania się na nowe relacje,
- MOC do budowania relacji,
- MOC do lepszej współpracy z innymi,
- MOC do lepszej komunikacji z innymi,
- MOC do lepszego zrozumienia własnych granic i ich ochrony,
- MOC do budowania poczucia własnej wartości i pewności siebie,
- MOC do akceptacji siebie .

Głównym celem grupy jest wzmacnianie kompetencji psychospołecznych młodzieży.
Grupa będzie liczyła 8-12 osób.

Spotkania skierowane są dla uczniów, którzy:
- mają trudności w nawiązywaniu lub utrzymywaniu relacji rówieśniczych;
- doświadczają silnego stresu np. podczas egzaminów, w momencie wkraczania w nową grupę rówieśniczą, w związku z pandemią;
- potrzebują wsparcia przy rozwijaniu kompetencji społecznym (np. związanych z nawiązywaniem, budowaniem relacji, stawianiem granic rówieśnikom)
- doświadczali lub doświadczają odrzucenia, agresji lub przemocy w grupie rówieśniczej.

NASZE ZAJĘCIA NIE SĄ TRENINGIEM ZASTĘPOWANIA AGRESJI.

Projekt składa się z 10 spotkań 2-godzinnych dla stałej grupy uczestników. Dodatkowo oferujemy indywidualne wsparcie terapeutyczne dla każdego uczestnika.

W ŁADOWARCE młodzież pod opieką wykwalifikowanych, doświadczonych specjalistów,
w atmosferze pełnej zrozumienia, empatii, szacunku i akceptacji, będzie nabywała/rozwijała ważne umiejętności społeczne bardzo przydatne w codziennym życiu m.in.: umiejętności nawiązywania relacji rówieśniczych, komunikacji bez przemocy, wyznaczania i obrony własnych granic, umiejętności asertywnego odmawiania, budowania i rozwijania poczucia własnej wartości, radzenia sobie z nieprzyjemnymi emocjami, jak i stresem.

Grupa dla młodzieży prowadzona jest w oparciu o autorski program umiejętności społecznych stworzony na bazie kilkunastoletnich doświadczeń Fundacji w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Zajęcia grupowe i indywidualne wsparcie w ramach projektu „ŁADOWARKA” prowadzone są/jest przez trenerki Fundacji MANZANA, dyplomowane psycholożki i pedagożki, certyfikowane trenerki umiejętności psychospołecznych. Zespół posiada długoletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą m.in. w ramach autorskich programów „Klasa bez przemocy”, „Klasa mocy”, „Odkoduj przyjaźń”, „Bądź pomocny”, które Fundacja realizuje regularnie od 2008 r.


KIEDY: poniedziałki, godz. 17:00-19:00 (4, 11, 18, 25 października, 8, 15, 22, 29 listopada,

6, 13 grudnia).

GDZIE: siedziba Fundacji Manzana, Przestrzeni dla rodziny; ul. Przy Bażantarni 11 lok. B2 (wejście od tyłu budynku od ulicy Borsuka; turkusowe ogrodzenie, środkowa furtka, obok spółdzielni mieszkaniowej).

KOSZT: bezpłatnie.
Udział w projekcie jest bezpłatny dzięki dofinansowaniu Biura Edukacji w ramach projektu "Klasa bez przemocy – program przeciwdziałania przemocy rówieśniczej".

REKRUTACJA: Na początek zapraszamy rodziców z młodzieżą na spotkania rekrutacyjne. Decyzja o udziale podejmowana jest przez trenerów prowadzących grupę w oparciu o spotkania rekrutacyjne.

Ważna jest systematyczność i udział we wszystkich spotkaniach, gdyż jest to związane z procesem grupowym - prosimy mieć to na uwadze przy podejmowaniu decyzji (oczywiście sytuacje chorobowe są nie przewidziane).

W przypadku pozytywnej decyzji: prosimy o wypełnienie i podpisanie deklaracji udziału w projekcie oraz przesłanie skanu na maila, a oryginału dostarczenie do Fundacji.

ZAPISY: Magdalena Bronik, 666-017-087, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ORGANIZATOR: Manzana Fundacja Rozwoju Umiejętności Psychospołecznych (www.manzana.org.pl); Przestrzeń dla rodziny

((https://www.facebook.com/przestrzendlarodziny/).