Serdecznie zapraszamy na wykład Wszechnicy Edukacyjnej Targówek pt. „Jak (od)budować relacje z nastolatkiem. Poczucie przynależności i poczucie wykluczenia u młodzieży – zagrożenia i wyzwania” – 4 grudnia 2018 r. (wtorek) o godz. 17:30 w Sali Konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Targówek.

Wykład poprowadzi dr hab. Agnieszka Wilczyńska – psycholog i pedagog, psychoterapeuta i badaczka – profesor nadzwyczajny szkoły wyższej we Wrocławiu. Założyła jako pierwsza w Europie filię Projektu Bohaterskiej Wyobraźni - odpowiednik amerykańskiego Heroic Imagination Project stworzonego przez prof. Philipa Zimbardo (Universytet Stanfordzki).

Od roku 2014, w ramach HIP implementuje program Rozumienie Ludzkiej Natury w Polsce. Prof. Agnieszka Wilczyńska bada związki pomiędzy poczuciem przynależności a funkcjonowaniem młodzieży w ich środowisku szkolnym i domowym, a zwłaszcza zajmuje się tym jak sobie radzą nastolatki, które mają poczucie, że są wykluczane.

Prowadzi Poradnię Psychologiczną Partner oraz wykłada na uniwersytetach w Polsce, a także we Włoszech. Jest autorem dwóch książek i ponad 100 artykułów. Prof. Wilczyńska jest redaktorem naczelnym pierwszego w Polsce czasopisma dla profesjonalistów – praktyków terapeutów "Psychologia w praktyce".

Podczas wykładu słuchacze będą mogli dowiedzieć się:

• jaki jest związek pomiędzy poczuciem odrzucenia, a korzystaniem przez młodzież z używek?
• dlaczego młodzież wykorzystuje agresję jako sposób na „poradzenie sobie” z trudnymi sytuacjami?
• dlaczego chłopcy uzależniają się od Internetu łatwiej niż dziewczyny?
• jak sprawić aby nastolatki angażowały się bardziej?

Na życzenie Słuchaczy wystawiane są zaświadczenia uczestnictwa w wykładzie.