13 maja uczniowie klas 1d i 2d o profilu technik organizacji reklamy uczestniczyli  w wykładzie: „Jak przygotować reklamę prasową”. Zajęcia  prowadziła Pani dr Jolanta Tkaczyk, wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Podczas prelekcji wykładowca omówił elementy składowe layoutu oraz wyjaśnił zasady opracowywania reklamy prasowej. Młodzież dowiedziała się również, jakie techniki reklamowe mogą być wykorzystywane do prezentacji treści reklamowych oraz jakie motywy są najczęściej  stosowane w reklamie prasowej.

W drugiej części spotkania uczniowie mogli w praktyce wykorzystać zdobytą wiedzę projektując i prezentując własne reklamy prasowe. Zaangażowaniu i kreatywności uczniów nie było końca.

Wioletta Fabisiak

• Wizyta w Akademii Leona Koźmińskiego_1