Nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiej akcji upamiętniającej 75 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. 9 kwietnia 1943 roku to początek największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie.
Dlaczego żonkile?
Jednym z ocalałych z getta był Marek Edelman, ostatni dowódca ŻOB. 19 kwietnia, w rocznicę powstania, składał bukiet żółtych kwiatów pod Pomnikiem Bohaterów Getta na Muranowie. Żonkil stał się symbolem szacunku i pamięci o powstaniu. Organizowana od 2013 roku przez Muzeum POLIN akcja ma na celu rozpowszechnianie tego symbolu oraz szerzenie wiedzy na temat samego powstania.
Szkolni wolontariusza Akcji Żonkil to Basia Becker, Klaudia Korczak, Paulina Szpeflik i Dominik Krawczyk z klasy 1d.

Szkolni koordynatorzy p. Małgorzata Kozłowska i Marzena Krasowska.

• Akcja Żonkile_1
  • Akcja Żonkile_2