Zgodnie z informacją Premiera Rady Ministrów z dnia 15 października 2020 r. od dnia 19 października 2020 r. przechodzimy na nauczanie zdalne, które będzie się odbywało wg następujących zasad:

1. Lekcje będą odbywały się zgodnie z aktualnym planem, zaczynając się o godzinie rozpoczęcia lekcji i będą trwały 30 minut, np. 7:10, 8:00, 8:50 itd.

2. Lekcje będą prowadzone na platformie MS Teams w czasie rzeczywistym i wtedy będzie sprawdzana lista obecności (w dzienniku obecność odnotowana będzie w formie ZN = zdalne nauczanie).

3. Uczniowie obowiązani są do posiadania kamer i mikrofonów, aby na polecenie nauczyciela mogli uwierzytelnić swój udział w lekcji (uczniowie mogą korzystać z tych funkcji również w telefonach łącząc się w MS Teams poprzez domowe Wi – Fi).

4. Zaplanowane lekcje będą zapisane w terminarzu MS Teams oraz dzienniku Librus.

5. Lekcje odbywające się w tzw. blokach (czyli większej liczbie niż jedna) mogą być realizowane w formie spotkania na jednej lub dwóch lekcjach i pracy własnej uczniów na kolejnych, aby ograniczyć ilość czasu spędzaną przez uczniów przed monitorem.

6. System oceniania wewnątrzszkolnego obowiązuje bez zmian.

7. Podstawowym narzędziem komunikacji uczeń/rodzic – szkoła jest dziennik Librus.

8. Konsultacje nauczycielskie odbywają się zgodnie z aktualnym harmonogramem.

9. Konsultacje z pedagogiem i psychologiem odbywają się przez dziennik Librus oraz MS Teams.

10. Prosimy o to, aby loginy na kontach uczniowskich w MS Office były imieniem i nazwiskiem ucznia, a ikony kontaktu zdjęciem ucznia lub jego brakiem, czyli inicjałami ucznia.

11. Prosimy o niezwłoczne zgłaszanie uczniów z objawami Covid-19, już zdiagnozowanych lub przebywających na kwarantannie do wychowawcy klasy.

12. Prosimy o przypominanie młodzieży, że zdalne nauczanie ma ograniczać kontakty i wymianę chorobami i nie jest to czas na spotkania towarzyskie – „#Zostań w domu!”