W dniach 20- 22 marca 2015 roku, w ramach akcji Wielkanocna Zbiórka Żywności, zorganizowanej we współpracy z  Bankiem Żywności na terenie Centrum Handlowego Marki, wolontariusze Technikum Nr 11 zbierali mąkę, olej, przetwory mięsne, warzywne i owocowe oraz słodycze. Dwoje uczniów naszej szkoły pełniło funkcję koordynatorów akcji. Odpowiadali oni za przebieg zbiórki na terenie hipermarketu oraz kierowali pracą kilkudziesięciu wolontariuszy będących uczniami warszawskich szkół. Żywność trafiła do hospicjów, domów samotnej matki, schronisk dla ofiar przemocy, noclegowni dla bezdomnych, jadłodajni dla ubogich, domów dziecka oraz świetlic środowiskowych. Z pomocy żywnościowej na święta skorzystały rodziny wielodzietne, osoby chore, samotnie wychowujące dzieci, bezdomne oraz żyjące w ubóstwie. Wielkanocna Zbiórka była trzecią już w bieżącym roku szkolnym akcją, w której wolontariusze naszej szkoły pracowali na rzecz Banku Żywności.